کابیمه

بیمه عمر چیست؟

نوعی از انواع بیمه اشخاص است که دارای دو بخش اصلی سرمایه گذاری و پوشش های بیمه ای است.

در بخش سرمایه گذاری تمام حق بیمه های ماهانه و یا سالانه ی بیمه گذار به همراه سودهای تضمین شده و متعلق به آن در پایان مدت قرارداد به بیمه گذار پرداخت میشود.

مدت این بیمه نامه بنابر درخواست بیمه گذار متغییر است و حق بیمه هم متناسب با میزان درامد و یا برنامه ریزی مالی بیمه گذارتعیین میشود.

در پایان سال بیمه ای می توان 5 تا 25  درصد به حق بیمه اضافه نمود که اثر نرخ تورم را خنثی کند تا ارزش پول بیمه گذار کم نشود.

در انتهای قرارداد هم بیمه گذار می تواند اندوخته خود را به صورت کامل  و یا به صورت مستمری دریافت کند مشابه بیمه مستمری مادام العمر .

  • به سرمایه بیمه گذار سود ثابتی به نام سود تضمینی تعلق میگیرد که درصد این سود برای دو سال اول 16% ، دو سال دوم 13% و مازاد بر چهارسال 10% است و علاوه بر این سود مشارکت حاصل از سرمایه گذاری شرکت های بیمه به سپرده بیمه گذار اضافه میشود.
  • بیمه گذار می تواند بدون نیاز به ضامن و پس پرداخت کامل 2 سال حق بیمه حداکثر تا 90% ارزش بازخرید را وام دریافت کند و یا امکان برداشت از اندوخته را داشته باشد.

بخش مهم این بیمه نامه پوشش های بیمه عمر است؛

  • پوشش فوت طبیعی که اصلی ترین پوشش بیمه عمر است و پوشش های تکمیلی نظیر:
  • فوت بیمه شده بر اثر حادثه 2- نقص عضو حادثه و از کار افتادگی کامل و دائم در اثر حادثه یا بیماری 3- هزینه پزشکی ناشی از حادثه 4- مقرری روزانه بستری در مراکز درمانی مجاز ناشی از حادثه 5- حطرات اضافی حادثه شامل: زلزله- سیل- موتورسیکلت- ورزش های رزمی و حرفه ای و…. 6- پوشش امراض خاص شامل 31 بیماری 7- پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه عمر، که شرکت بیمه در صورت وقوع حادثه و بر اساس پوشش درج شده در بیمه نامه خسارت را به بیمه گذار پرداخت میکند.

می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر صفحه بیمه عمر کارآفرین را مطالعه فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا