کابیمه

بیمه شخص ثالث کارآفرین

کابیمه نماینده مجاز بیمه کارآفرین، بیمه شخص ثالث کارآفرین را با بهترین قیمت ارائه می‌دهد.

بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث کارآفرین یکی از مهم ترین بیمه نامه هایی است که این شرکت بیمه ارائه می دهد و یک پوشش بسیار خوب برای خسارت وارد شده به دیگران توسط بیمه گذار است.

برای دریافت مشاوره رایگان و تخصصی، همین حالا نام و شماره تماس خود را وارد کنید.

پوشش خسارات مالی

پوشش خسارت مالی شامل آسیب به خودرو و سایر اموال می شود.

پوشش خسارات جانی

پرداخت خسارت در سوانح رانندگی تا سقف مبلغ تعیین شده بابت دیه توسط بانک مرکزی در ماه های حرام و عادی .

پوشش خسارت جانی راننده

پرداخت خسارت در صورت فوت، نقص عضو و یا از کار افتادگی راننده مقصر.

تخفیف در صورت عدم خسارت

در صورت عدم استفاده از برگه بیمه به مدت حداقل یکسال شامل تخیف در سال های بعد می‌شوید.

بیمه شخص ثالث کارآفرین آرامش خاطر را به بیمه گذار میدهد و در صورت بروز حوادثی که منجر به خسارت مالی و یا جراحت شود به تعهدات قانونی خود در کمترین زمان ممکن عمل می کند.


بیمه شخص ثالث کارآفرین مسئولیت های قانونی بیمه گذار را در قبال اشخاص ثالث در صورتی که خسارت مالی یا جانی وارد شود طبق تعهدات خود تحت پوشش قرار می دهد.

عواملی که موجب انتخاب بیمه کارآفرین می شود:

تعداد مراکز پرداخت خسارت

بیمه کارآفرین در سراسر کشور ۵۴ مرکز پرداخت خسارت دارد این تعداد در شهرهای مختلف متفاوت است و قاعدتا در شهرهای پرجمعیت تر و بزرگ تر تعداد مراکز بیشتری دارد. بیمه کارآفرین در حال حاضر فاقد سرویس ارزیاب خسارت سیار اتومبیل است. و این مورد در آینده نه چندان دور جزوی از خدمات این بیمه خواهد شد.

سقف پوشش مالی بیمه نامه:

 یکی از مزایای بسیار مهمی که بیمه شخص ثالث کارآفرین دارد و سایر بیمه ها این ويژگی را تحت پوشش قرار نمی دهند سقف پوشش های مالی است. به طورمثال در پرداخت خسارت مالی اموال بیمه شخص ثالث خسارات تا حدود ۲۰ میلیون تومان پرداخت می کند. بیمه مرکزی در سال ۱۴۰۱ سقف پوشش های جانی (دیه) را تا ۸۰۰ میلیون تومان در ماه های حرام و ۶۰۰ میلیون تومان در ماه های دیگر اعلام کرده است که همه شرکت های بیمه این سقف از خسارت ها را پوشش نمی دهند.

پرداخت کامل طبق اعلام بیمه مرکزی

یکی از ویژگی های بسیار خوب بیمه کارآفرین این است که این شرکت بیمه خسارت های مالی و فوت را دقیقا تا همان میزان سقفی  که بیمه مرکزی اعلام کرده، پوشش می دهد.

تخفیف برای رانندگان کم ریسک

بیمه کارآفرین برای آن دسته از رانندگانی که کمتر تصادف می کنند و در دسته رانندگان کم ریسک قرار می گیرند، تخفیفی با عنوان تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث دارد. برای اطلاع از میزان تخفیف جدول زیر را مطالعه کنید.

تخفیف خودروی صفر کیلومتر

در صورتی که خودروی شما صفر کیلومتر است، می توانید تا ۳ ماه بعد از ترخیص و خرید خودرو به مراکز بیمه کارآفرین مراجعه کنید تا از تخفیف ۵ درصدی بیمه شخص ثالث ویژه خودروهای صفر کیلومتر استفاده کنید.

مدت اعتبار بیمه نامه

 مدت زمان اعتبار بیمه شخص ثالث کارآفرین بر قیمت این بیمه نامه تاثیر دارد. بیمه نامه ها به صورت کلی یکساله بسته می شوند اما در صورتی که بیمه گذار بخواهد می تواند این بیمه نامه را به صورت کوتاه مدت نیز بخرد. البته بیمه نامه کوتاه مدت صرفه اقتصادی ندارد زیرا هزینه بیشتری باید برای این نوع از بیمه نامه بپردازید.

چرا باید بیمه شخص ثالث کارآفرین بخریم؟

در قانون مدنی آمده است که افراد باید ضرر و زیان هایی که به دیگران و به هر نحوی وارد می کنند را جبران کنند. به دلیل اینکه این ضرر و زیان ها در رانندگی زیاد است و خسارات وارد شده نیز معمولا سنگین و گران هستند، به گونه ای که راننده امکان جبران هزینه آن را ندارد، پس باید تمامی رانندگان بیمه نامه شخص ثالث را داشته باشند و بدون این بیمه رانندگی نکنند چرا که خسارت هایی که وارد می شود بسیار سنگین است. یکی از مواردی که قانون گذاران آن را به تصویب درآورده اند بیمه شخص ثالث است و اتومبیلی که فاقد این بیمه نامه است نمی تواند حرکت کند و در صورتی که پلیس متوجه این امر شود ویا در بازرسی ها معلوم شود که خودرو بیمه شخص ثالث ندارد علاوه بر جریمه نقدی خودرو را نیز به پارکینگ منتقل می کنند. به علاوه آن راننده هر روزی که خرید و یا تمدید این بیمه نامه را به تاخیر اندازد جریمه نقدی می شود. این مبلغ با توجه به تعداد سیلندر خودرو و نیز برای اتومبیل های بارکش با ظرفیت بار فرق می کند. بنابراین بیمه نامه شخص ثالث یکی از واجبات هر خودرویی است.

0
پوشش خسارات مالی
0
پوشش فوت در ماه حرام
0
پوشش فوت سایر ماه ها
بیمه شخص ثالث

عوامل تاثیر گذار بر قیمت بیمه شخص ثالث کارآفرین:

همانطور که می دانید هر سال بیمه مرکزی براساس نرخ دیه قیمت پایه بیمه شخص ثالث را تغییر می دهد و برای هر خودرو اعلام می کند. عوامل دیگری مانند تخفیف، جریمه دیرکرد و… باعث تغییر نرخ پایه بیمه می شوند. مهم ترین عواملی که در بیمه شخص ثالث کارآفرین تاثیرگذارند شامل:

کاربری خودرو: به طور کلی نوع استفاده ای که هر خودرو دارد به صورت مستقیم بر قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر می گذارد و هر چه اتومبیل در معرض خطرات بیشتری باشد حق بیمه آن نیز بیشتر می شود. به عنوان مثال خودروهایی مانند تاکسی یا خودروهای آموزش رانندگی به دلیل اینکه به طور معمول بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند، حق بیمه بیشتری نیز باید بپردازند.

جریمه دیرکرد بیمه : در صورتی که بیمه گذار به هر دلیل از تاریخ سررسید بیمه نامه، آن را تمدید نکند باید جریمه آن را بپردازد. این جریمه به ازای هر یک روز برابر است با تقسیم حق بیمه کامل خودرو بر تعداد روزهای سال(۳۶۵).

سقف پوشش: بیمه شخص ثالث کارآفرین هم پوشش مالی دارد و هم پوشش جانی. بیمه جانی براساس نرخی که بیمه مرکزی تعیین می کند ثابت است ولی بیمه گذار می تواند در صورت تمایل حق بیمه بیشتری بپردازد تا سقف پوشش مالی بیمه نامه خود را افزایش دهد.

تخفیف های بیمه شخص ثالث کارآفرین:

تخفیف بیمه شخص ثالث کارآفرین

نکته: اگر بیمه گذار تصادف کند تمامی تخفیف های بیمه نامه وی از بین نمی روند، بلکه این میزان تخفیف ها به صورت پلکانی کاسته می شوند.

پوشش های بیمه شخص ثالث کارآفرین:

پوشش جانی افراد آسیب دیده: در صورتی که فرد بیمه گذار در اثر سانحه رانندگی با خودروی خود به دیگران آسیب بدنی وارد کند به گونه ای که موجب فوت، نقص عضو و یا از کار افتادگی افراد دیگر شود، بیمه کارآفرین خسارت وارد شده را پرداخت می کند. اگر شخص ثالث در بیمارستان بسیتری شود، بیمه کارآفرین تمامی خسارات را با توجه به بندهای قرارداد می پردازد. همانطور که پیش تر هم گفتیم سقف دیه هر فرد در ماه های حرام ۸۰۰ میلیون و در ماه های دیگر ۶۰۰ میلیون تومان است.

پوشش مالی افراد آسیب دیده: همانطور که گفتیم بیمه کارآفرین هم خسارات جانی و هم خسارات مالی را پوشش می دهد. خسارت های مالی شامل آسیب به خودرو و یا سایر امول می شود. اگر می خواهید که بیمه شخص ثالث تمامی موارد را به طور کامل پوشش دهد باید در ابتدای قرارداد بیمه سقف تعهد بیمه را افزایش دهید. زیرا قیمت خودروها، لوازم و قطعات آن ها با هم متفاوت است و با افزایش قیمت روبروست و در صورتی که با خودروی گران قیمت تصادف کنید قطعا خسارت شما بیش تر از ۲۰ میلیون تومان می شود.

یکی از نکاتی که در این زمینه حائز اهمیت است جبران خسارت های مالی راننده مقصر است، بیمه شخص ثالث هزینه های ناشی از خسارت مالی را پرداخت نمی کند. برای این منظور باید بیمه بدنه تهیه کنید و به این ترتیب خسارات مالی خودرو خودتان را در حوادث مختلف مانند تصادفات رانندگی و سرقت تحت پوشش بیمه کارآفرین قرار دهید.

برای دریافت مشاوره رایگان و تخصصی، همین حالا نام و شماره تماس خود را وارد کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا